Quest „Z alchemikiem Pepełką po zakamarkach zamku w Oleśnicy”

🏰Z alchemikiem Pepełką po zakamarkach zamku w Oleśnicy spacerowała dziś młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy. Za nią podążał też krajowy koordynator zespołu Questy-Wyprawy Odkrywców, Krzysztof Szustka.
🟩Uczniowie kilka tygodni temu brali udział w opracowaniu przebiegu trasy gry i zagadek, a dziś mieli okazję sprawdzić opracowany quest, a przy okazji zwiedzić zamek w nieco inny niż do tej pory sposób.
🏰Gra terenowa prowadziła ich z sali do sali, by wraz z rozwiązaniem kolejnych zagadek dotrzeć do skarbu, schowanego przez samego mistrza czarnej magii, tutejszego alchemika książęcego, czyli Pepełkę.
👉To właśnie on jest tu przewodnikiem i w niezwykle ciekawy sposób pozwoli poznać Wam dzieje oleśnickiego zamku. Ten niekoniecznie skromny alchemik przemyca także sporo opowieści o sobie. A ciekawe są – nim ruszycie sami, musicie nam uwierzyć na słowo.
🟩Quest „Z alchemikiem Pepełką po zakamarkach zamku w Oleśnicy” to nowość, którą właśnie dziś młodzież miała okazję przejść jako pierwsza. Jak jej się podobało? Spójrzcie tylko na komentarze do questu i fotografie – one mówią same za siebie. My tylko możemy zachęcić Was do podążania śladem Pepełki. Quest jest dostępny na naszej stronie👉 https://questy.org.pl/…/z-alchemikiem-pepelko-po…
📱Młodzież przekonała się, że lekcja historii nie musi być nudna, a najbliższa okolica skrywa wiele tajemnic, które czekają na odkrycie. Wystarczy tylko wziąć w rękę ulotkę lub telefon z zainstalowaną aplikacją i ruszyć, bo przecież questy uczą, questy bawią, questy dobrą są zabawą!
❗️Quest powstał w ramach projektu „Cyberświadomi = Cyberbezpieczni” realizowanego przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy ze środków Unii Europejskiej z programu Europejskiego Korpusu Solidarności”.