„W służbie prawu”

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego w zakresie prewencji przestępstw wśród młodzieży organizowanego przez Służbę Więzienną, pn. „W służbie prawu” odwiedziliśmy Oddział Zewnętrzny w Oleśnicy Zakładu Karnego Nr 1 we Wrocławiu.
Dzięki zaangażowaniu kadry Działu Terapeutycznego na czele z kierownictwem oraz obecnych funkcjonariuszy Działu Ochrony młodzież mogła poznać wiele aspektów funkcjonowania jednostki penitencjarnej typu zamkniętego. Możliwość zobaczenia na żywo pola spacerowego, sali widzeń, sal terapii, w tym terapii zajęciowej a także cel mieszkalnych, celi izolacyjnej i zabezpieczającej i wielu innych pomieszczeń stała się cennym doświadczeniem wzbogacającym wiedzę młodych ludzi, a także przestrogą na przyszłość.
Kadra przybliżyła nam kulisy codziennej pracy funkcjonariuszy oraz pokazała rzeczywistość wiążącą się z odbywaniem kary pozbawienia wolności. Ta cenna lekcja na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych młodych ludzi, którzy stojąc na progu dorosłości winni robić wszystko aby nie mieć „przerwy” w swoim życiorysie.