Spotkanie z Policją – STOP mowy nienawiści
Słowa mają wielką moc – mogą budować, ale mogą też ranić i niszczyć. Doskonale wiedzą o tym nasi uczestnicy, którzy wzięli udział w wyjątkowych zajęciach profilaktycznych! Przeprowadziła je dla nas Pani Policjantka z lokalnej komendy policji.
Gdzie leży granica między wolnością słowa a obrażaniem innych.
Jakie konsekwencje prawne grożą za szerzenie nienawiści w internecie i świecie realnym.
Jak reagować, gdy jesteśmy świadkami lub ofiarami agresji słownej.
Gdzie szukać pomocy i jak bezpiecznie zgłaszać przejawy cyberprzemocy.
Spotkanie było przestrzenią do trudnej, ale niezwykle potrzebnej dyskusji. Nasza młodzież wykazała się dużą dojrzałością i chętnie zadawała pytania. 

